Krótka historia

Nasza firma - Inter Cars

Firma Inter Cars powstała w 1990 roku.

Jej założyciele – Krzysztof Oleksowicz, Piotr Oleksowicz oraz Andrzej Oliszewski, od początku stawiali sobie ambitne cele. Na początku wizją była pozycja lidera na krajowym rynku dystrybucji części zamiennych. Inter Cars rósł w siłę, więc naturalnym krokiem był początek ekspansji na rynki zagraniczne – rozpoczęliśmy od inauguracji działalności firmy na Ukrainie w roku 2000.

Fundamentem sukcesu były realizowane przez założycieli postawy, które stały się pierwszymi wartościami Inter Cars. Pasja i zaangażowanie, partnerstwo oraz przedsiębiorczość na wiele lat stały się drogowskazem dla wszystkich współpracowników.

26 maja 2004 roku firma zadebiutowała na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Od tej pory wartość spółki nieustannie rośnie.
Firma zaczynała jako rodzinny biznes w Polsce, a w szybkim czasie stała się międzynarodową organizacją zajmując 2. miejsce w Europie i 7. na świecie.

Nasza firma - Inter Cars

W skład grupy kapitałowej wchodzą 33 spółki zależne - są to m.in.:

Główne obszary działalności Inter Cars S.A.

Części zamienne do wszystkich pojazdów

Części zamienne do wszystkich pojazdów

Nowoczesna sieć centrów logistycznych

Nowoczesna sieć centrów logistycznych

Innowacyjne projekty dla branży automotive

Szkolenia i oprogramowanie dla branży automotive

Szkolenia i oprogramowanie dla branży automotive

Sieci warsztatów Service Castrol oraz Q-Service Truck

Sieci warsztatów Service Castrol oraz Q-Service Truck

Nasze wartości

Jesteśmy otwarci

W Inter Cars cenimy otwartość i bezpośredniość w relacjach, niezależnie od stanowiska. Szanujemy się wzajemnie, stosunki są mniej formalne, ale mamy zasady i reguły, które wyznaczają sposób postępowania i równo traktują wszystkich.

Zależy nam, aby każdy z pracowników był zaangażowany i patrzył na swój obszar odpowiedzialności okiem właściciela. Dbał o efekty i sensowność podejmowanych działań i zawsze szukał najlepszego rozwiązania, biorąc pod uwagę punkt widzenia wszystkich interesariuszy.

Chcemy się ciągle uczyć i rozwijać i dlatego tworzymy kulturę konstruktywnego feedbacku. Wierzymy, że nauka na błędach przynosi pozytywne efekty. Mamy otwartość na dzielenie się informacją i wiedzą wśród pracowników. Dbamy o jasność przekazywanych komunikatów.

Szukamy innowacyjnych rozwiązań, a procesy dopasowujemy elastycznie do realizowanych celów.

Cenimy naszą różnorodność i wykorzystujemy cały potencjał z tym związany: wielokulturowość, różne doświadczenia, charaktery i pasje, budując zespoły, wdrażając zmiany i projektując nowe rozwiązania.

Poznaj nasze wartości
Oto 5 wartości, którymi kierujemy się na co dzień w naszej pracy
Pasja i zaangażowanie
Pasja i zaangażowanie
Partnerstwo
Partnerstwo
Wiarygodność
Wiarygodność
Lojalność
Lojalność
Przywództwo przez przykład
Przywództwo przez przykład

Zarząd Inter Cars

Zarząd jest organem zarządzającym i wykonawczym spółki. Realizuje on wszelkie działania w zakresie zarządzania, z wyjątkiem uprawnień zastrzeżonych przez przepisy prawa oraz Statut Spółki dla jej pozostałych organów. Uchwały Zarządu zapadają większością głosów.

Maciej Oleksowicz
Prezes Zarządu
Krzysztof Soszyński
Wiceprezes Zarządu
Wojciech Aleksandrowicz
Członek Zarządu
Wojciech Twaróg
Członek Zarządu
Piotr Zamora
Członek Zarządu

Inicjatywy

Poza działalnością biznesową Inter Cars podejmuje szereg inicjatyw społecznych

Fundacja Inter Cars

Została powołana w maju 2021 roku, w ramach realizacji założeń strategii zrównoważonego rozwoju firmy Inter Cars. Jej misją jest wspieranie rozwoju dostępnej, bezpiecznej oraz odpowiedzialnej mobilności, dla ludzi i klimatu.

Obszary działania Fundacji: rozwój kompetencji przyszłości, troska o środowisko naturalne, ochrona zdrowia, bezpieczeństwo ruchu drogowego

Programy Fundacji: Pomagamy pomagać, Wolontariat pracowniczy, Program stypendialny Akcelerator, Operacja Czysta Rzeka.

Program Akcelerator

Program Akcelerator stypendium to dla ambitnych uczniów szkół ponadpodstawowych, zainteresowanych motoryzacją, mechaniką, mechatroniką, elektroniką, informatyką i logistyką.
Stypendyści otrzymają wsparcie finansowe i edukacyjne, dopasowane do ich potrzeb i planów oraz wyzwań współczesnego rynku pracy.

Przejdź do strony Akceleratora
Młode Kadry
Młode Kadry

Od 2019 roku Inter Cars wraz z partnerami realizujemy międzynarodowy projekt Młode Kadry finansowany przez Program ERASMUS+. Jego celem jest promowanie wysokiej jakości kształcenia zawodowego dla branży motoryzacyjnej. Program ten realizuje pomoc w doposażaniu placówek w nowoczesny sprzęt do naprawy i diagnostyki usterek w samochodach oraz dostarczanie uczniom i nauczycielom niezbędnej wiedzy do kształcenia profesjonalnej kadry mechaników.

Przejdź do strony Młode Kadry
Young Car Mechanic
Young Car Mechanic

W ramach programu Młode Kadry powstał wieloetapowy konkurs umiejętności, organizowany dla uczniów szkół zawodowych i techników, zwany Young Car Mechanic.

Każdorazowo konkurs ten wyłania młode talenty, daje lepsze możliwości szczególnie uzdolnionym i zdeterminowanym oraz służy wymianie doświadczeń i dobrych praktyk między polskimi i europejskimi szkołami. Dodatkowym atutem konkursu jest popularyzacja zawodów technicznych takich jak mechanik samochodowy.

Przejdź do strony Young Car Mechanic
Ambasador Inter Cars 
Bartosz Ostałowski
Ambasador Inter Cars 
Bartosz Ostałowski

Pełen pasji, determinacji i uporu jest również ambasador Inter Cars – Bartosz Ostałowski. To właśnie te cechy, mimo wielu przeciwności losu, doprowadziły go do miejsca, w którym jest dziś. Bartosz to wyjątkowy sportowiec, który każdego dnia udowadnia, że ograniczenia są tylko w naszych głowach. Jego historia inspiruje ludzi na całym świecie – w końcu to jedyny kierowca wyścigowy, który prowadzi pojazd stopą i posiada profesjonalną licencję FIA!

Przejdź do artykułu
Dbamy o środowisko naturalne
Dbamy o środowisko naturalne

Dzięki spółce Lauber specjalizujemy się w regeneracji części samochodowych. Pozwala to klientom uniknąć kosztownego zakupu nowych części oraz złomowania starych, a tym samym ograniczamy ilość części w obiegu, co znaczącą przyczynia się do pozytywnego wpływu na środowisko.

Zobacz więcej na stronie Lauberstrzałka

Bio Service to spółka, która kompleksowo zajmuje się organizacją odbioru odpadów z warsztatów samochodowych, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz profesjonalnym doradztwem w obszarze prawa środowiskowego.

Przejdź do strony Bio Servicestrzałka

Przygotuj się na nowe wyzwania z Inter Cars
Buduj z nami przyszłość branży automotive.